Figurkowy Karnawał Blogowy 13: Budujemy nowy dom

logo FKB
Hello. Christof szukał fraje^W bloggera do poprowadzenia kolejnej edycji FKB, zgodziłem się – witam więc na moim blogu wszystkich zainteresowanych uczestnictwem. Malowaliście już figurki w odcieniach szarości, klimatach ejtisów, pracowaliście nad damami, które zgubiły gdzieś elementy ubrania, pokazywaliście swoje warsztaty i ulubione światy… W tym miesiącu proponuję zająć się czymś, bez czego nasze gry wyglądają smutno i nieciekawie.

Teren

Bez terenu stół do bitewniaka wygląda żałośnie. Są systemy, w których 2 górki i 2 laski w zupełności wystarczają, są też takie, które bez zagraconego kompletnie stołu nie działają zbyt dobrze. Nieważne, czy gramy w system z pierwszej czy drugiej kategorii – o estetyce gry decyduje najsłabszy element. Stół z przepięknie pomalowanymi figurkami i słabym terenem wygląda kiepsko.
Znam wiele Waszych blogów, wiem, że wielu uczestników FKB ma piękne stoły z wypasionym terenem. Miło byłoby, gdybyśmy wykorzystali tę imprezę do podzielenia się wiedzą a nie tylko pochwalenia umiejętnościami i pomysłami. Tak więc:

Zadanie na ten miesiąc

Zbudujcie nowy element terenu – najlepiej oczywiście w klimacie jednego z systemów, w które się bawicie. Pochwalcie się nim, ale oprócz pokazania wersji końcowej pokażcie też, jak powstawał – dajcie taki mały tutorial, z którego inni uczestnicy będą mogli się czegoś nauczyć.
Element terenu nie musi być duży. Oczywiście może (jeśli ktoś chce, ma czas i możliwości), ale może być też stosunkowo niewielki. Istotnym elementem jest tu tutorial 😉
Miłej zabawy

Published by

Pietia

Informatyk, belfer, leń, amator dobrego wina, zimnego piwa. Przykładny mąż i ojciec