Łots in da box – Foot Sergeants edyszyn

Ok. Dziś będzie paczka unboxingów. Na pierwszy ogień idą figurki Foot Sergeants z Fireforge Games. Figurki w 28mm do systemu Deus Vult. Skala oczywiście 28mm, w pudle dostajemy 48 figurek, z których max. połowę da się uzbroić w kusze. Figurki są wyrzeźbione ładnie, proporcje mają dość przyzwoite. Broń jest w konwencji “heroic” – podobnie, jak w wypadku np. wikingów z Gripping Beast’a (którzy mają dużo bardziej masywne bronie od wikingów z Wargames Factory). Poziom szczegółowości jest spory (będzie się dobrze washować), elementy wyglądają na kompatybilne z figurkami innych producentów. Szkoda, że w zestawie brak kalkomanii – machnięcie na tarczy czegoś bardziej ambitnego niż krzyż albo szachownica raczej mnie przerasta.

Pudełko wygląda jak widać na obrazkach poniżej – standardowy rozmiar, “kompatybilny” z GW. Grafika na froncie jest nieco myląca – widać na niej zawodnika w kolczudze, ale żadnego modelu w kolczudze z tego zestawu zrobić się nie da.

SDC12703

SDC12704

Pudełko – jak widać – mocno wypchane w środku. 6 ramek ze szwejkami (po 8 na ramce), 2 ramki z podstawkami.

SDC12705

Wszystkie ramki ze szwejkami jednakowe, brak jest osobnej ramki z commandem. 8 szwejów na ramkę, mix broni (nie da się zrobić wszystkich z tym samym uzbrojeniem), brak jakichkolwiek elementów dla ew. commanda – z tyłu pudełka jest fotka, na której dwóch zawodników niesie chorągwie – sorry, nie zrobicie ich z tego zestawu, nie ma nawet łapki z odpowiednim drzewcem.

SDC12708

SDC12707

Ramki z podstawkami – mniejsze są 20x20mm, większe 60x40mm. Standard w sumie…

SDC12706

Published by

Pietia

Informatyk, belfer, leń, amator dobrego wina, zimnego piwa. Przykładny mąż i ojciec