Planetfall – Allied Helixy Terran i Dyrektoriatu

Każda armia w Planetfall może wystawiać sojuszników na kilka różnych sposobów. Można wystawić drugą, mniejszą armię skonstruowaną na normalnych zasadach (Core Helix + dodatki), można wystawić nie-core Helix sprzymierzonej armii pozbawiając się możliwości wystawienia jakiejś innej, własnej formacji (np. wystawiając sprzymierzony Helix lotniczy nie można wystawić ani własnego lotnictwa ani rozpoznania). Można też wystawiać tzw. Natural Allies, których wystawiamy po prostu w miejsce własnego helixa bez żadnego kombinowania.
W wypadku Terran takimi naturalnymi sprzymierzeńcami jest korporacja Hawker Industries, możemy wystawić jej Ground Attack Helix składający się z helikoptera Sheriff i czterech samolotów szturmowych Guardsman. Pozwala to wystawić bardziej klasyczne wsparcie lotnicze w miejsce nietypowej formacji powietrzno-szturmowej którą już pokazywałem.
Dyrektoriat wystawia Recon Helix korporacji Works Raptor – trzy zaawansowane myśliwce Witch i trzy lub pięć zaawansowanych lekkich czołgów Crone. Brak piechoty powoduje, że jest nie jest to typowa dla innych armii Planetfall formacja szturmowa. W pudełku z tym helixem był dodatkowo model objective’a – kapsuła ratunkowa.


Przed swoim upadkiem Spartan pokazał projekty modeli dla Core’a Hawker Industries (można zobaczyć je tu: https://www.fleetsignal.com/news/planetfall-2-0-beta-stats-hawker-sneak-peek/). Wyglądały ciekawie, szkoda, że wszystko się sypnęło przed ich wydaniem.

Published by

Pietia

Informatyk, belfer, leń, amator dobrego wina, zimnego piwa. Przykładny mąż i ojciec