Wyzwanie Fantastyczne Dzień 13

Dzień 13 – Ulubiony bohater negatywny?

Kontynuujemy krótkie wpisy, spokojnie – jeszcze zdążę się rozpisać na inne tematy

Znaczy, chodzi o antagonistę czy antybohatera? Załóżmy, że chodzi o antagonistę…

Szczerze mówiąc to tu się “trochę” zawiesiłem. Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad tym, poza tym “ulubiony” w wypadku antagonistów to coś, co działa tak sobie. W końcu doszedłem do odpowiedzi

Superman z serii Injustice

Supermana wszyscy znamy i kochamy, prawda? Ja nie bardzo – jakoś tego harcerzyka psującego swoim przegięciem każdą historię nie znoszę. Ale… o ile potężny do granic obrzydzenia harcerzyk jest nie do wytrzymania jako bohater pozytywny – jako antagonista bohaterów jest czymś bardzo interesującym.

Dla tych, którzy nie kojarzą – Injustice to alternatywne uniwersum DC, w którym Joker powoduje śmierć Lois Lane, Superman zabija Jokera i zrozpaczony postanawia zaprowadzić w końcu porządek na Ziemi. Przejmuje władzę i wprowadza de facto państwo policyjne, sprzeciwia mu się Ruch Oporu pod przywództwem Batmana. Praktycznie każdy bohater komiksów DC opowiada się po którejś ze stron (oczywiste…), a linie podziału nie są tak oczywiste, jakby się mogło wydawać.

Injustice ukazuje się od ładnych kilku lat i jest jedyną serią “nie Vertigo” z DC, którą regularnie czytam. Dorobiło się też dwóch gier komputerowych (mordobić), ale to zupełnie inny temat jak dla mnie (czytaj – refleks już nie ten).

Published by

Pietia

Informatyk, belfer, leń, amator dobrego wina, zimnego piwa. Przykładny mąż i ojciec