Archive for the ‘ L-N ’ Category

Mortyfikacja

Mortyfikacja

Model z tą umiejętnością wykonujący dowolny atak wręcz (w tym np. szarżę) lub strzelecki z ukrycia przy użyciu broni będącej na standardowym wyposażeniu modelu z tą umiejętnością zwiększa swój mnożnik obrażeń o 1 (czyli np. zamiast obrażeń 10 zadaje 10×2)

Niezawodność

Modelom posiadającym tą zdolność broń zawsze zacina się na naturalnym wyniku ’20’.
W przypadku jeśli umieszczona jest z adnotacją dotyczy tylko poszczególnych broni, które posiada model.

Niezgrabny

Niezgrabny

Model z tą zdolnością nie może wspinać się (chyba, że posiada umiejętność Wspinaczka), biec i przechodzić do pozycji strzeleckiej.

Nadnaturalne Moce

Nadnaturalne Moce (Channel)

Jednostki z ta zdolnością specjalną są otwarte na zjawiska nadprzyrodzone i potrafią użyć ich różnorodnych sił. Modele z tą zdolnością posiadają Nadnaturalne Moce z określonych list (będą one wymienione w opisie Modelu lub w zasadach armii) i używać ich.

Niewidoczny Zabójca

Niewidoczny Zabójca (Unseen Assailant)

Modele z tą zdolnością specjalna nie rozstawiają się podczas fazy rozstawienia. Zamiast tego model może być aktywowany w dowolnym momencie gry podczas tury jako normalna aktywacja. Model może być umieszczony gdziekolwiek na stole, jednak nie jest bliżej niż 12? od wroga jeśli jest poza swoją strefą rozstawienia (jeśli jest w swojej strefie rozstawienia, odległość ta nie jest istotna). Model posiada automatycznie zdolność Skradanie Się: 6 i jest uznawany za ukrytego w momencie wystawienia. Jeśli Niewidoczny Zabójca pod koniec swojej aktywacji znajduje się poza polem widzenia modeli przeciwnika i nie bliżej niż 6 cali od każdego z nich, automatycznie odzyskuje status Ukrytego.

Nienawiść

Nienawiść:X (Cel nienawiści)

Model z tą zdolnością otrzymuje +X do testów morale (przyciśnięcie ogniem, panika, złamanie) wywołanych przez obiekt nienawiści. Premia jest kumulatywna z Inspiracją.

Nieczysta Walka

Nieczysta Walka (Fighting Dirty)

Model z tą zdolnością ignoruje umiejętność Szkolenie w Walce Wręcz przeciwników, których atakuje.

Litania Szaleństwa

Litania Szaleństwa (Litany of Madness)

Spanikowane oddziały (własne i wrogie) w zasięgu dowodzenia modelu z tą umiejętnością nie odczuwają efektów paniki. Zamiast tego, na początku swojej aktywacji rzucają na tabelkę Szału.

Medyk/Nekromanta/Weterynarz: X

Medyk/Nekromanta/Weterynarz: X (poziom 5-6) (Medic/Necromancy/Vet)

Modele z ta umiejętnością mogą leczyć rannych towarzyszy. Przyjazny model który stracił swoją ostatnią ranę nie jest ściągany ze stołu, lecz zostawiany przewrócony na polu bitwy. Medyk może uleczyć taki model, jeżeli dotyka go podstawką, poświęcając na to jedną akcję. Aby tego dokonać musi wykonać test umiejętności Medyk/Nekromanta/Weterynarz.
Jeżeli test się powiedzie, przywróć leczonemu modelowi jeden punkt ŻW – pozostaje on jednak przewrócony (prone) i jest traktowany jako aktywowany w tej turze. Połóż przy nim znacznik Ciężko Ranny.
Jeśli test zdolności się nie powiódł medyk może spróbować ponownie, podobnie jak inni medycy z danego oddziału – jeżeli im się nie uda, model któremu próbowali udzielić pomocy umiera pod koniec aktywacji oddziału medyka.
Wszystkie modele czekające na pomoc medyka są usuwane z pola bitwy w momencie kiedy zostałyby aktywowane.

Model będący Ciężko Ranny nie może być ponownie leczony przez Medyka/Nekromantę/Weterynarza, nie można też leczyć modeli które nie straciły wszystkich ran.

Model ze zdolnością Medyk może leczyć tylko modele śmiertelników.

Model ze zdolnością Nekromanta może leczyć tylko modele nekrobiotyków i nekroorganików.

Model ze zdolnością Weterynarz może leczyć tylko modele bestii.

Lewitacja

Lewitacja (Levitate)

Model może poruszać się po trudnym terenie z pełną prędkością.