Szlachcic

Szlachcic z którego ziem/zakładu dokonano masowego poboru milicjantów na front – o ile jego kompetencje nie są najwyższe, o tyle wysoka samoocena, prestiż jakim się cieszy i doświadczenie pojedynkowe potrafią trochę ratować sytuację ;)

Model Pojedynczy

Szlachcic może być wystawiony tylko w armii mającej co najmniej dwa oddziały Książęcej Milicji.

Szlachcic: śmiertelnik, dowódca oddziału podstawowego

WW WS M DW A ŻW S R P Ro K
12 9 4 12 3 2 4 3 19 2 35

Wyposażenie: Pistolet P60 “Punisher”, Szabla

Umiejętności: Dowódca: Kompania, Zmysł Taktyczny: Drużyna, Inspiracja: 3 (Książęca Milicja), Szkolenie w Walce Wręcz: 1

Broń

Pistolet P60 “Punisher”

CC PB SR MR LR ER Dam AV Jam
0 1 1 - - - 10 0 20

Szabla

CC Dam AV
+1 ST+5 0

Uwagi: Parowanie:1

  • Tygrys
  • February 5th, 2013

  Pomysł naprawdę fajny – w Bau bardzo brakowało dowódców kompanii, poza tym dzięki temu łatwiej będzie można wystawić fluffową rozpę na samej piechocie. Mam tylko jedno pytanie – czy nie lepiej byłoby zrobić jakiegoś gościa, który miałby podobne statsy, ale mógłby inspirować też Huzarów? Nie wiem jak zmienią się Huzarzy z Porucznikiem, ale jak dla mnie brakuje im mocno kogoś, kto podnosił by morale, nie zmuszając jednocześnie do wystawiania jako dowódca batalionu (vide Komendant, Kontroler etc) i rezygnowania z supportu. Ewentualnie może po prostu dać szlachcicowi inspirację też na Huzarów? Aha, i jeszcze wg mnie Szlachcic powinien dostać Determinację – w sumie jest błękitnokrwistym pozerem i kulom się kłaniać nie powinien ;).

     0 likes

 1. Taki dowódca:kompamnii będzie mógł dołączyć się do wenusjańskich, kondorów czy zakonu smoka – gdzie będzie gorzej od nich wyszkolony ale za kaprala będzie robił?:P Trochę dziwne. BTW. Wtedy darmowe zbieranie idzie nadal na Sierżancie/Komturze z 14LD?

     0 likes

 2. nie jest trochę za mocny? 12 ww to tyle co Karo-Smok?

     0 likes

 1. No trackbacks yet.

You must be logged in to post a comment.